OC Odszkodowanie. Znów za małe?

OC Odszkodowanie. Jak z nim jest?

OC Odszkodowanie.  Jeśli spodziewaliśmy się walizki pieniędzy od ubezpieczyciela, pora porzucić złudzenia. Niska kwota, jaką otrzymujemy od towarzystwa na pokrycie szkody to prawdziwa zmora. Zamiast narzekać i zwracać wzrok ku niebiosom należy poznać szerokie spektrum możliwości. Zaniżona wycena zmieni się wówczas w sumę bardziej pasującą do konkretnej sytuacji.

OC Odszkodowanie. Wszystko do kupy.

Najprostszym sposobem do uzyskania większego odszkodowania jest zgromadzenie sporządzonych wycen. Towarzystwo z którym zawarliśmy umowę musi być. Samo doprowadzenie auta do dawnego stanu to nie wszystko. Zwrot wszelkich opłat sądowych również nam się należy. Można też zwrócić się o pomoc do rzeczoznawcy. Płacąc za fachową usługę nie ryzykujemy dużo.  Przygotowaną wycenę trzeba następnie przesłać do towarzystwa. Alternatywą jest zaproszenie go do warsztatu i przekazanie dokumentów osobiście. Ten będzie musiał  zrobić zdjęcia rozłożonego pojazdy. Wówczas osobiście przekona się, że auto potrzebuje większych nakładów na naprawę.  Wystarczy to do otrzymania dopłaty do odszkodowania.

OC Odszkodowanie. Kwestie prawne.

W drukach towarzystwa apropos  wyceny, znajdziemy informację, że wielkość odszkodowania może ulec swego rodzaju reformie. Cały proces naprawy musi po prostu kosztować więcej, niż firma założyła. Gdy ta zasugerowała przykładowo, że zderzak kosztuje 400 zł, warto przejść się do dealera i zamówić oryginał, a więc wielokrotnie droższy niż zastępnik. Co najistotniejsze, pamiętajmy o fakturze. Dzięki takim czynom auto po naprawie przynajmniej nie będzie wyglądało na podrabiańca. Gdy już zebraliśmy wszystkie kwitki, udajemy się po należną ”kasiorę”. Na pewno nie odejdziemy z kwitkiem.

Sprawdź: Odkup odszkodowań

Aby wytoczyć proces firmie ubezpieczeniowej za rażąco niskie odszkodowanie, kierowca nie musi wcale wcześniej naprawić swego wehikułu.  Warto pamiętać, że koszty złożenia pozwu nie zostaną jednak zwrócone. Podjęcie kroków sądowych jest możliwe jeśli posiadamy wycenę. Gdy nasze wątpliwości budzi jedynie jakość części, które miały posłużyć do likwidacji szkody. Wystarczy wycena sporządzona przez warsztat. Uzasadnienie powinno być jak najbardziej konkretne i zawierać kwotę, jakiej się domagamy.

Czytaj też:

Zaniżone odszkodowanie