Odkup odszkodowań. Kilka dni i kłopot z głowy.

Odkup odszkodowań. Niezadowolenie klientów.

Odkup odszkodowań. Firmy ubezpieczeniowe, z którymi zawarliśmy umowę, cały czas ku niezadowoleniu klientów, zaniżają odszkodowania. Nam pozostaje rwanie włosów z głowy. Wiemy, że większa kwota nam się po prostu należy, ale nie mamy czasu podjąć rękawic. Takie działania przestaną się opłacać towarzystwom wtedy, gdy kary finansowe i wszystkie koszty sądowe będą górować nad zyskami.  Dlatego właśnie wykształcił się rynek wtórny.

Odkup odszkodowań. Czas tyka.

Czasem kierowca uważa, że niska kwota, którą otrzymał od likwidatora, równa się z zakończeniem sprawy. Rzeczywistość jest inna Na podjęcie walki mamy równo  3 lata a wspomóc może nas polecany rzeczoznawca. Całą sprawę może dokonać on przez internet.  Gdy jesteśmy przekonani, że należy nam się większa suma,  lecz nie widzimy szans na wygraną, warto skorzystać z usług rzeczoznawcy. Odkup odszkodowań może okazać się trafną decyzją.

Nie każda szkoda może zostać sprzedana. Polskie prawo nie przewiduje możliwości odsprzedania prawa do dochodzenia zadośćuczynienia za szkody osobowe. Ale już szkoda komunikacyjna z OC sprawcy, w dodatku taka, od której powstania minęły mniej niż 3 lata (okres przedawnienia), może stać się łakomym kąskiem dla firm zajmujących się skupowaniem roszczeń. Co prawda nie ma przeciwwskazań, aby sprzedać szkodę z ubezpieczenia autocasco, ale firmy odszkodowawcze zdecydowanie wolą szkody z OC – ponieważ w takich przypadkach dochodzenia roszczeń nie utrudniają rozmaite wyłączenia odpowiedzialności i inne warunki umowy AC.

Odkup odszkodowań a dopłata.

Jeśli nie chcemy korzystać z opcji odkupu należy walczyć o dopłatę. Dopłata do odszkodowania to wyjście  dla aut osobowych, ale też ciężarówek i autobusów. Ważnym warunkiem otrzymania świadczeń pieniężnych jest brak wcześniejszej ugody z ubezpieczycielem.  Kierowcy,  którzy zogniskowali się na takie działania niestety zamknęli sobie ostatecznie drogę do rekompensaty.

Uzyskanie dopłaty do odszkodowania to alternatywa dla wielu poszkodowanych, którzy nie posiadają środków na walkę z towarzystwem. Według przepisów posiadają oni prawo zrzekania się prawa do wierzytelności z polisy OC w zamian za rekompensatę kwotową. Poprzez ten krok otrzymują pieniądze do ręki, a kancelaria prawna we własnym zakresie dochodzi środków pieniężnych od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.