Odkup odszkodowań. Każdy może skorzystać.

Odkup odszkodowań. Pomoc rzeczoznawcy.

Nie raz i nie dwa zdarza się, że pieniądze wypłacone przez ukochane towarzystwo ubezpieczeniowe nie starczają na pełną naprawę szkody. Wtedy wyciągnij telefon i dzwoń do rzeczoznawcy. Oferuje on bowiem odkup odszkodowań Posiada on ogromną fachową wiedzę i  załatwi naszą sprawę szybciej niż myślimy. Istotną faktem  jest to, że wcześniej nie mogliśmy podpisać ugody z instytucja ubezpieczeniową.

Wówczas to odkup odszkodowania przeniesie się do sfery marzeń.  Odkup nie oznacza dla kierowcy dodatkowych kosztów. Zdecydowana większość usług oferowanych w tym zakresie przez rzeczoznawcę jest bezpłatna. Chodzi tu głównie o specjalistyczną analizę kosztorysu czy sporządzenie umowy. Odkup odszkodowania obejmuje kwotę, którą firma ubezpieczeniowa nam nie zapłaciła, choć w rzeczywistości nam się należała.

Odkup odszkodowań. Rynek wtórny.

Zaniżanie odszkodowań doprowadziło do powstania rynku wtórnego szkód komunikacyjnych. Zaniżanie odszkodowań przestanie się ubezpieczycielom opłacać w chwili, gdy kwoty wypłat związanych z karami finansowymi i kosztami sądowymi przekroczą potencjalny zysk. Gdy jesteśmy przekonani, że należy nam się więcej, lecz nie widzimy szans na wygraną, warto skorzystać z usług rzeczoznawcy. Odkup odszkodowań może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Rzeczoznawca zajmujący się dochodzeniem odszkodowań nie ogranicza się tylko do reprezentowania swoich klientów w sporze z firmą ubezpieczeniową. Może również odkupić szkodę, płacąc gotówką. Po odkupieniu szkody wystawia własny rachunek i ubiega się o dopłatę od ubezpieczyciela. Odkupywanie szkód jest tylko jedną z opcji, proponowanych przez rzeczoznawcę. Może on wpierw prowadzić sprawę i odkupić szkodę dopiero na etapie sądowym.

Odkup odszkodowań. Czym zajmuje się rzeczoznawca?

Rzeczoznawca ma całą masę obowiązków. Jego praca, pozornie rutynowa, wcale nie jest monotonna, jaka by się mogła wydawać.. Rzeczoznawca nade wszystko wydaje opinie po wypadkach i awariach samochodu, przygotowując ekspertyzę.  Uwzględnia ona wszelkie dane o uszkodzeniach pojazdu oraz wskazuje, które z części nadają się do naprawy, a które do wymiany. Konieczne okazać się może również opracowanie kosztorysu napraw. Rzeczoznawca samochodowy wskaże kierowcy optymalny sposób naprawy szkody. Poza tym zajmuje się opiniowaniem  stanu techniczny pojazdów, a także bierze udział w badaniach diagnostycznych. Odkup odszkodowań Katowice to więc jedna z wielu dziedzin, którą się zajmuje.