Odkup odszkodowań. Wystarczy jeden telefon.

Odkup odszkodowań. Działania towarzystw.

Towarzystwa ubezpieczeniowe nierzadko zaniżają kwoty należnych odszkodowań za szkody na pojazdach mechanicznych nie pozwalając tym samym przywrócić ich do stanu sprzed wypadku. Jeżeli więc jesteś kierowcą samochodu osobowego lub motocykla, który uległ zniszczeniu lub uszkodzeniu w wyniku wypadku komunikacyjnego twoje odszkodowanie mogło zostać zaniżone. Odkup odszkodowań.

Jeżeli zakład ubezpieczeń odmawia zapłaty całości lub części odszkodowania, a z jakichś powodów kierowca nie chce zlecić prowadzenia swojej sprawy (np. boisz się dodatkowych kosztów lub samodzielne występowanie na drogę sądową uważasz za nieopłacalne), można skorzystać z usługi sprzedaży szkody.

Odkup odszkodowań. Jak to działa?

Sprzedaż szkody ogniskuje się na tym, że poszkodowany zbywa prawa do odszkodowania na inną firmę, w zamian za określony procent odzyskanego odszkodowania. Odkup tyczy  części zaniżonej, a odszkodowanie, które wcześniej otrzymaliśmy jest niezagrożone. Nieraz obawiamy się sporów z ubezpieczycielem ze względu na strach przed utratą zniżek. Możemy jednak odetchnąć z ulgą.

Otrzymanie dopłaty do odszkodowania nie wywołuje za sobą żadnych konsekwencji. Warto wiedzieć, że firma odkupująca sama zawiadamia ubezpieczyciela o wypłacie. Aby starać się o dopłatę koniecznością jest  dołączenie kilku dokumentów – głównie chodzi tu o kosztorys i decyzję na temat wypłaty odszkodowania. Jeśli zaś takich nie mamy, należy wypełnić wniosek, na którego podstawie otrzymamy od ubezpieczyciela owe pisma.Należy pamiętać, że nasze roszczenia będą bezzasadne, jeśli wcześniej zawarliśmy ugodę z firmą ubezpieczeniowa. Wówczas możemy zapomnieć o dopłacie do odszkodowań.

Odkup odszkodowań. Metody na większe odszkodowanie.

Łatwą drogą do uzyskania wyższego odszkodowania jest zbiór sporządzonych wycen. Jeśli chodzi o odszkodowania z  OC, towarzystwo, posiada obowiązek pokrycia wszelkich możliwych kosztów. Nie może się jednak skupiać na doprowadzeniu auta do stanu sprzed kolizji. Zwrot opłat sądowych też się należy. Zaleca się też zwrócenie się o pomoc do rzeczoznawcy. Płacąc za profesjonalną usługę nie ryzykujemy zbyt wiele. Przygotowaną wycenę należy potem wysłać do ubezpieczyciela. Inną możliwością jest zaproszenie go do warsztatu i wręczenie dokumentów osobiście. Ten będzie wręcz zmuszony do zrobienia zdjęć rozłożonego samochodu.