Odkup odszkodowań. Rzeczoznawca doradzi.

Odkup odszkodowań. Rzeczoznawco pomóż.

Odkup odszkodowań.  W obecnych dziwnych czasach, gdy to firmy ubezpieczeniowe gdzie tylko spojrzymy starają się ciąć koszty, ich klienci częstokroć spotykają się z falą negatywnych decyzji. Ulegają one transformacji w  postać zaniżonych stawek odszkodowań powypadkowych. Nadeszła jednak pora srogiej zemsty. Rachunki trzeba w końcu wyrównać. Pomoże Nam w tym rzeczoznawca samochodowy – TB Ekspert.

Obiektem działalności rzeczoznawcy jest skup odszkodowań komunikacyjnych, związanych ze zdarzeniami mającymi miejsce do trzech lat wstecz. Jest to rzecz jasna w 100% legalna i ogólnie uznawana procedura. Jak to przebiega w praktyce? W zamian za możliwość odkupu zaniżonej części  odszkodowania kierowcy przekazuje dopłatę wynikającą z przygotowanej przez niego uprzednio kalkulacji. Gdy staliśmy się kolejną ofiarą skąpiradła, nie ma na co czekać.

Odkup odszkodowań. Co ze szkodą?

Czy każda szkoda może zostać sprzedana? Polskie prawne przepisy nie dają sposobności odsprzedania prawa do dochodzenia zadośćuczynienia za szkody osobowe. Z kolei szkoda komunikacyjna z OC sprawcy, która nie osiągnęła jeszcze trzech lat, staje się ciekawym celem dla instytucji ogniskujących się skupowaniu roszczeń. Co prawda nie ma takich kruczków, aby sprzedać szkodę z ubezpieczenia autocasco, ale firmy odszkodowawcze zdecydowanie wolą szkody z OC. W takich sytuacjach dochodzenia roszczeń nie zahamują rozmaite wyłączenia odpowiedzialności i inne warunki umowy AC.

Odkup odszkodowań. Działamy.

Odkup odszkodowań sam w sobie nie jest czymś mega skomplikowany.  Kierowca przede wszystkim ma  dostarczyć rzeczoznawcy kosztorys, na podstawie którego likwidowana była szkoda. Ten sprawdzi czy coś da się z tego ugrać. Szybko poznamy kwotę, za którą zechce odkupić od nas szkodę. Suma, którą otrzymaliśmy poprzez wykup odszkodowań nie podlega zwrotowi. Możemy więc już spać spokojnie. Rzeczoznawca reprezentuje nas w sądzie i jest stroną procesu. My możemy w spokoju oczekiwać na happy end. Dopłata do odszkodowania nie podlega zwrotowi. Nawet jeśli sprawy nie uda się ostatecznie wygrać, kwota jaką otrzymamy należy już do kierowcy. Stroną procesu jest rzeczoznawca, a kierowca nie musi w nim uczestniczyć. Wystarczy czekać na dobre wieści.