Odkup odszkodowań to spokój ducha

Odkup odszkodowań. Ubezpieczyciel nie wypłaci zbyt wiele

Odkup odszkodowań. Kolizja to nigdy nie jest przyjemna sprawa. Niezależnie czy byliśmy sprawcą czy ofiarą, to nerwy będą bardzo zszargane. Jeżeli byliśmy ofiarą kolizji, to teoretycznie jesteśmy w bardziej komfortowej sytuacji, bo dostaniemy odszkodowanie. Jednak możemy naprawdę mocno się zdziwić. Najpierw przyjedzie likwidator szkód i oceni stan naszego samochodu po zdarzeniu drogowym, następnie musimy oczekiwać na pismo od ubezpieczyciela. Zwykle to około 30 dni. Wtedy w piśmie ubezpieczyciel wskaże nam kwotę, którą chce nam wypłacić. W ciemno można obstawiać, że będzie ona bardzo niska. To normalne, bo ubezpieczyciel chce zarobić. Ale czy naszym kosztem? Na rynku trwa wojna cenowa i ubezpieczyciele bardzo mocno ze sobą konkurują. Każda z tych firm to ogromna korporacja nastawiona na maksymalny zysk. Nie mogą podnieść cen składek zbyt mocno, bo klient idzie tam – gdzie jest najtaniej. Dlatego też ubezpieczyciele szukają zysku gdzie się da – czyli w zaniżonych odszkodowaniach.

Odkup odszkodowań. Pieniądze od ręki

Nie musi się to jednak odbywać naszym kosztem. Mieliśmy kolizję – należy nam się odszkodowanie, które pokryje całkowicie straty. A może być tak, że ubezpieczyciel będzie chciał nam na przykład zapłacić za tanie części zamienne, a nie drogie oryginalne. Jeżeli do tej pory mieliśmy oryginalne, to nie musimy się absolutnie zgadzać na taką praktykę. To wszystko to jednak kolejne nerwy i oczekiwanie na pieniądze, które powinniśmy dawno dostać i naprawić samochód. Jeżeli mamy własne zapasy, to możemy przynajmniej odstawić samochód do warsztatu i z własnej kieszeni pokryć wydatki, a następnie odzyskać, to co zapłaciliśmy. Jednak ubezpieczyciel może zignorować to ile wydaliśmy i wycenić naprawy po swojemu. Żeby tego wszystkiego uniknąć, to najlepiej jest roszczenie do odszkodowania po prostu sprzedać. Odkup odszkodowań to legalna procedura, która naprawdę wiele może ułatwić nam w życiu.

Odkup odszkodowań. Kto się kwalifikuje?

Pieniądze z odkupu odszkodowań dostają Państwo od ręki. Jest to zdecydowanie wyższa kwota niż ta, którą zaproponował ubezpieczyciel. Żebyśmy mogli odkupić roszczenie – musi być ono z ostatnich 3 lat. Ważnym warunkiem jest także brak ugody z ubezpieczycielem, bo gdy do niego dojdzie, to nie ma już szans na dodatkowe pieniądze. Zapraszamy do kontaktu po więcej szczegółów.

Kliknij Tutaj i Sprawdźodkup odszkodowań Warszawa!