Odkup odszkodowań to szansa dla kierowców

Odkup odszkodowań jako narzędzie walki

Łączna suma, która została wypłacona przez towarzystwo ubezpieczeniowe, coraz rzadziej starcza na naprawę auta. Nie możemy jednak rozpaczać z tego powodu. Szczególnie warto zainteresować się tematyką, jaką jest odkup odszkodowań. Całą procedurą zajmuje się choćby rzeczoznawca. Dzięki swej wiedzy i doświadczeniu, zanim się obejrzymy otrzymamy dodatkowe pieniądze. Szybko, łatwo i przyjemnie.

Odkup odszkodowań i jego warunki

Należy mieć świadomość, że nie każda sprawa będzie możliwa do wygrania.  Jeśli wcześniej zawarliśmy ugodę z firmą ubezpieczeniową, wykupienie odszkodowania pozostanie naszym niespełnionym marzeniem. Wykup nie pociąga ze sobą żadnych dodatkowych opłat.  Zdecydowana większość usług oferowanych w tym zakresie przez rzeczoznawcę jest bezpłatna. Chodzi tu o pracę w zakresie analizy kosztorysu czy samo sporządzenia umowy. Wykup odszkodowania obejmuje kwotę, którą towarzystwo ubezpieczeniowe nie wypłaciło kierowcy.

Odkup odszkodowań a funkcja rzeczoznawcy

Gdy już odnaleźliśmy rzeczoznawcę, który cieszy się dużą renomą, lecz dzielą nas do niego kilometry, również nie należy się martwić. Kontakt bezpośredni nie jest czymś koniecznym. Całą procedurę można załatwić drogą elektroniczną lub przez telefon. To proste. Umowę podrzuci zaś nam kurier i przekaże do rąk własnych. Wcześniej jednak oczywiście otrzymamy e-maila z treścią dokumenty. Trzeba w końcu wiedzieć, co się podpisuje.

Przedmiot odkupu odszkodowania

Odkup odszkodowań skupia się tylko na części zaniżonej odszkodowania. Kwota, którą dostaliśmy wcześniej i nie jesteśmy z niej zadowoleni, nie podlega zwrotowi. Kierowca często nie chce iść na wojnę z ubezpieczycielem, a to ze względu na obawę przed utratą zniżek. Życie jednak czasem potrafi pozytywnie zaskoczyć.

W ciągu kilku dni od nawiązania współpracy z rzeczoznawcą,  poznamy kwotę odkupu. Warto dodać, że odkupienie praw od szkody komunikacyjnej odbywa się w pełni legalny sposób. Mamy więc czyste sumienie. Przedmiotem wykupu mogą być szkody małe, np. lekkie uszkodzenie błotnika, jak i cięższe, czyli rozbite szyby. Dla rzeczoznawcy nie ma znaczenia marka czy przebieg auta.