Odkup odszkodowań. Łatwo, szybko i przyjemnie

Odkup odszkodowań. Łatwo

Odkup odszkodowań. Firmy ubezpieczeniowe mają w swoich praktykach zaniżanie wysokości odszkodowania. My możemy się tylko denerwować i próbować walczyć, gdy wiemy że wyższa kwota po prostu nam się należy. Czasem jednak nie chcemy walczyć, bo zajmie to po prostu dużo czasu. Nie oszukujmy się, jeżeli samochód trafił do serwisu to musimy zapłacić mechanikowi, by go nam oddał. Jeżeli nie dostaniemy odszkodowania, to nie będziemy mogli jeździć samochodem. A samochód zastępczy to nie przywilej i wcale nie musimy go dostać. W odpowiedzi na te bolączki wykształcił się rynek wtórny.

Odkup odszkodowań. Szybko

Czasem kierowca uważa, że niska kwota, którą otrzymał od likwidatora, równa się z zakończeniem sprawy. Rzeczywistość jest inna. Możemy walczyć nawet w ciągu 3 lat, a wspomóc nas może firma zajmująca się odkupem odszkodowań.  Całą sprawę może załatwić przez internet.  Gdy jesteśmy przekonani, że należy nam się większa suma,  lecz nie widzimy szans na wygraną, warto skorzystać z usług takiej firmy. Odkup odszkodowań może okazać się trafną decyzją.

Nie każda szkoda może zostać jednak odkupiona. Wszystko musi się odbywać zgodnie z prawem, a polskie prawo nie przewiduje możliwości odsprzedania prawa do dochodzenia zadośćuczynienia za szkody osobowe. Ale już szkoda komunikacyjna z OC sprawcy, w dodatku taka, od której powstania minęły mniej niż 3 lata (okres przedawnienia), może być sprzedana. Interes mają w tym dwie strony. Zarówno skupujący, który podejmie walkę i ten, który skupuje.

Co prawda nie ma przeciwwskazań, aby sprzedać szkodę z ubezpieczenia autocasco, ale firmy odszkodowawcze zdecydowanie wolą szkody z OC – ponieważ w takich przypadkach dochodzenia roszczeń nie utrudniają rozmaite wyłączenia odpowiedzialności i inne warunki umowy AC. Ale nie ma spraw beznadziejnych, odkup szkody z AC jest możliwy i warto o tym wiedzieć. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Odszkodowanie z AC

Odkup odszkodowań. Przyjemnie

Jeśli nie chcemy korzystać z opcji odkupu, to pozostało nam rozpocząć długą walkę o dopłatę. Dopłata do odszkodowania to wyjście  dla aut osobowych, ale też ciężarówek i autobusów. Ważnym warunkiem otrzymania świadczeń pieniężnych jest brak wcześniejszej ugody z ubezpieczycielem. Kierowcy, którzy się zgodzili na takie rozwiązanie, to niestety zamknęli sobie drogę do większych pieniędzy. Jednakże pozostali mają szansę na szybką gotówkę w zamian za sprzedaż szkody.