Odszkodowanie AC. Ograniczenia towarzystw.

Odszkodowanie AC. Kruczki w umowach.

Odszkodowanie AC służy ochronie kierowców przed niespodziewanymi zdarzeniami. Ubezpieczenie AutoCasco ma dobrowolny charakter, ale zawsze warto mieć je na uwadze. Nie zawsze jednak możemy liczyć na wypłatę odszkodowania. Dlatego też należy dokładnie czytać umowy. W ten sposób unikniemy przykrych niespodzianek. Ubezpieczyciel zastrzega sobie szereg okoliczności, które wyłączają jego odpowiedzialność.

Odszkodowanie AC. Konsekwencje za łamanie prawa.

O zaniżonym odszkodowaniu AC możemy zapomnieć gdy nie przestrzegaliśmy przepisów w momencie zaistnienia szkody. Jakie są to dokładnie przepisy?

  • Przekroczenie prędkości o ponad 30 km/h
  • Rozmawianie przez telefon bez zestawu głośnomówiącego
  • Przekroczenie podwójnej linii ciągłej

Niektóre towarzystwa tną koszty wypłaty odszkodowania nawet do 30%.

Odszkodowanie AC. Inne odstępstwa.

Jeśli złodziejom nie uda się odpalić auta, najczęściej zostaje im radio. Kierowcy zapominają, że jego panel należy odpowiednio zabezpieczyć. Zazwyczaj pozostawiamy go w skrytce. Kradzież, która dokonała się bez zabezpieczenia, zwalnia towarzystwo od odpowiedzialności.

Samochód często pełni funkcje reprezentacyjne. Dlatego też wizyty w myjni są konieczne. Tam jednak trzeba również uważać. Jeśli powstanie tam szkoda, towarzystwa raczej będą starały się wymigać od wypłaty. Zalanie auta opróżni nasz portfel.

Na uwadze muszą mieć się też cykliści. Rowery należy bardzo dobrze zamocować, inaczej dojdzie do katastrofy. Dotyczy to również innych urządzeń sportowych. Żaden ubezpieczyciel nie zagwarantuje nam pokrycia strat z tego tytułu.

Fani adrenaliny również obędą się bez odszkodowania. Jeśli będziemy brać udział w wyścigach, konkursach czy próbach szybkościowych, wypłata będzie w sferze marzeń. Dlatego też uważajmy na zakrętach.

Ubezpieczyciel nie pomoże również w przypadku wybryków chuligańskich. Zamieszki związane z demonstracjami czy zadymami kibolskimi stanowią ogromne zagrożenie dla auta. Nie raz media obiegają obrazki z podpalonymi autami. Straszna rzecz! Na odszkodowanie nie ma szans. Czymś oczywistym będzie też brak pokrycia strat powstałych w wyniku aktu terroru czy wojny w najczystszej postaci.. Cóż, wożenie krewkich pasażerów może być bardziej ryzykowne niż może się to wydawać. Sami także powinniśmy uważać i jednak starać się nie prowokować sytuacji, w której może ucierpieć nasze auto. Żadne towarzystwo nie zwróci nam za szkody powstałe w takich okolicznościach.