Odszkodowanie OC sprawcy

Odszkodowanie OC sprawcy. Posiadanie samochodu to wielka przyjemność, ale też wielka odpowiedzialność. Tak wielka, że trzeba obowiązkowo posiadać ubezpieczenie OC. Dzięki temu możemy w razie wypadku lub kolizji liczyć na odszkodowanie OC sprawcy. Bo gdyby ten nie był ubezpieczony i musielibyśmy go samodzielnie podawać do sądu, by wyegzekwować odszkodowanie, to nawet zasądzone mogłoby nic nie zmienić, bo wystarczy że ten byłby nie wypłacalny, a my pieniędzy byśmy prawdopodobnie nigdy nie zobaczyli. Dlatego też ryzyko za ewentualnego sprawcę przejmuje na siebie ubezpieczyciel, który to działa jak bank. Wszyscy płacą składki na ubezpieczenie OC, zaś jakąś część trzeba oddać w odszkodowaniach. Gdyby wszystkim trzeba było wypłacić odszkodowanie, to wtedy ubezpieczyciel by zbankrutował, tak jak bank – gdyby wszyscy na raz wypłacili z niego pieniądze.

Odszkodowanie OC sprawcy. Polisa jest ciągła

Nie ma taż możliwości „kombinowania” z OC. Ono jest ciągłe i nie jest przypisane do konkretnej osoby, lecz do konkretnego samochodu. Oczywiście na polisie mamy imię i nazwisko ubezpieczonego, ale jeżeli samochodem kieruje ktoś inny, to ubezpieczenie cały czas obowiązuje. Nawet jeżeli w samochodzie był pasażer i doszło do wypadku, to ten pasażer także ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. I t o nie małe, bo z roku na rok sądy zasądzają coraz wyższe odszkodowania. To oczywiście dla tych, którzy nie zgadzają się na wypłatę zaproponowaną przez ubezpieczyciela, bo wbrew pozorom, ten kto się nie sądzi traci pieniądze. Dużo pieniędzy.

Odszkodowanie z OC – zaniżone odszkodowanie

Wszystko dlatego, że ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania. A to dlatego, że nie opłaca im się wypłacać realnych kwot. Bowiem nie każdy ma ochotę na sądzenie się i długie czekanie na pieniądze. To bezlitośnie wykorzystuje ubezpieczyciel, który szuka zysku gdzie tylko się da. Jest na szczęście także rozwiązanie dla tych, co nie chcą się sądzić, ale nie chcą odpuścić ubezpieczycielowi – taki stan pośredni. Jest to mianowicie odkup odszkodowania. Bowiem odszkodowanie OC sprawcy wypadku zanim zostanie wypłacone, może być zanegowane, a całe roszczenie sprzedane.

Dochodzenie odszkodowań – PEŁNA OFERTA