Odszkodowanie OC. Jak to wygląda?

Odszkodowanie OC. Wyceny czas.

odszkodowanie z ocOdszkodowanie OC. Ubezpieczyciel podczas likwidacji szkody wyliczy koszty naprawy. Następnie skontaktuje się z poszkodowanym kierowcą i przedstawi mu gotowy kosztorys. Jeżeli w ciemno zaakceptujemy wycenę, to będziemy naprawdę mocno stratni. Bowiem częstą praktyką towarzystw ubezpieczeniowych jest zaniżanie odszkodowań. Niekiedy jest to robione nawet niezgodnie z prawem! Wszystko dlatego, że na rynku trwa wojna cenowa i każda firma walcząc o zysk i nie mogąc podnosić cen polis musi jakoś kombinować. Odbija się to niestety na poszkodowanych. Np. częstą praktyką jest ustalenie wielkości odszkodowania o cenę tańszych zamienników zamiast oryginalnych części.

Odszkodowanie OC. Rozbieżności.

Wszystko wyjdzie w momencie, gdy usłyszymy od mechanika ile musimy zapłacić za naprawę samochodu. Cena będzie znacząco się różnić od tej, którą wyliczył nam ubezpieczyciel. Kwota może być różna nawet o kilka tysięcy złotych! Dlatego zgadzanie się w ciemno na wycenę ubezpieczyciela to jak podpisanie się pod zdaniem – „zapłacę za naprawę z własnej kieszeni, żeby ubezpieczyciel mógł zarobić więcej pieniędzy”.

Odszkodowanie z OC – zaniżone odszkodowanie

Do typowych zagrywek ubezpieczyciela jest też próba udowodnienia nam, że stan faktyczny jest zupełnie inny niż go przedstawiamy. Na przykład sugerując, że dana część karoserii została uszkodzona dużo wcześniej i nie należy nam się za jej naprawę odszkodowanie. Nie ma też takich okoliczności, które przekonają ich że było inaczej. Kolejnym sposobem ubezpieczyciela, by na nas zarobić jest oszukiwanie przy wycenie roboczogodziny w warsztacie. Najlepszym sposobem będzie telefon do niezależnego rzeczoznawcy, który skrupulatnie ustali wszystkie rozbieżności. Zapraszamy do działu kontakt.

Odszkodowanie OC. Co ubezpieczyciel powinien wiedzieć?

Ubezpieczycielowi sprawcy należy przekazać wszelkie dane osobowe uczestników zdarzenia. Istotne będą też informacje o pojazdach. Nadrzędne to  jednak podanie numery Polisy OC sprawcy wypadku. Towarzystwo powinno również być poinformowane o wszelkich okolicznościach zajścia. Odnajdziemy je w podpisanym wspólnie oświadczeniu. Gdy jednak nie doszło do jego spisania, bo nikt nie chciał przyznać się do winy, bez policji się nie obędzie. Zaleca się poszukać świadków, którzy bez wątpienia uwiarygodnią nasze zeznania.