Odszkodowanie OC. Wyłudzenie odszkodowania

Odszkodowanie OC. Wyłudzenie odszkodowania to bardzo nośny temat. Ilość fikcyjnych stłuczek jest zatrważająca, a ilość chętnych na ich wykonywanie nie maleje, mimo że co raz ktoś wpadnie, sąd skazuje i z ubezpieczenia nici. Jednak są tacy, którzy mają szczęście i wyłudzają odszkodowanie i uchodzi im to na sucho. Nie wiadomo ile jest takich przypadków, ale sądząc po tym, że temat jest popularny, to musi być ich naprawdę sporo. Może też być tak jak z bukmacherem. Tylko kilku wygrywa, a reszcie się wydaje że wygrywają wszyscy i stąd tak duże zainteresowanie tematem.

Odszkodowanie OC. Istniała grupa wyłudzaczy

W Łodzi istniała nawet grupa wyłudzająca odszkodowania na dużą skalę. Mechanizm wyłudzania zawsze był podobny. Na miejsce stłuczki przywożone rozbite już samochody i pozorowano kolizję. Następnie wzywano policjantów „zaprzyjaźnionych” czyli przekupionych, którzy wystawiali mandat dla sprawcy zdarzenia i sporządzali notatkę powypadkową. A na podstawie tego dokumentu firmy ubezpieczeniowe orzekały i wypłacały odszkodowania o wysokości nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Odszkodowanie OC. W Rosji rzucają się pod samochody

W Rosji bardzo popularnym sposobem jest rzucanie się pieszych pod koła jadących samochodów. Brzmi to makabrycznie, ale w rzeczywistości pieszy najczęściej ryzykuje obtarciami i obiciami, bo nikt nie rzuca się pod pędzący samochód. Zwykle czyhają w okolicy przejścia dla pieszych, a gdy samochód przejeżdża to po prostu rzucają się na maskę, odbijają i padają. Jak kierowca jest sam, to nie udowodni, że pieszy rzucił mu się pod maskę. Dlatego też w Rosji bardzo popularne są kamerki samochodowe. Moda przyszła także do Polski, gdzie coraz więcej osób nagrywa. Podejrzewamy, że za kilka lat to będzie już taki standard, że w przepisach prawa będą wymagane kamerki nagrywające jazdę samochodów. Nie są to drogie urządzenia, a pokazują jak na dłoni co się stało.

Jest to przydatne szczególnie dla policji, która swoimi metodami dochodzi do prawdy. A materiał filmowy nie pozostawia żadnych wątpliwości.