Odszkodowanie z AC ograniczenia i korzyści

Odszkodowanie z AC. Skórt AC odnosi się do słowa AutoCasco. Jest to w przeciwieństwie do OC dobrowolny typ ubezpieczenia komunikacyjnego. Dzięki niemu można objąć ochroną nie tylko samochód, ale też jego całe wyposażenie. To może zabezpieczyć nas, gdy trafi nam się zdarzenie losowe, które doprowadzi, że uszkodzimy własny samochód lub w jakiś sposób sam się uszkodzi. Odszkodowanie AC otrzymamy nie tylko w przypadku tradycyjnych kolizji. Ubezpieczyciel zobowiązany jest wypłacić środki choćby w przypadku kradzieży czy uszkodzeniu auta na skutek złych warunków atmosferycznych. Należą do nich takie zjawiska jak powodzie czy huragany. A ostatnio pogoda jest kapryśna i potrafi zalać samochód.

Odszkodowanie z AC. Dodatkowe korzyści.

Do ubezpieczenia AC można także dokupić pakiet assistance. Wtedy otrzymamy od ubezpieczyciela kompleksową pomoc. Dzięki pakietowi assistance pokryty zostanie transport auta z miejsca wypadku do warsztatu. Zorganizowany zostanie też pojazd zastępczy na czas naprawy uszkodzonego pojazdu. Należy pamiętać, że zakres usług w ramach AC i pakietu assistance ma wpływ na wielkość składki. Im bardziej rozbudowany będzie tym wyższa składka nas czeka do opłacenia. Jednak opłaca się, gdy korzystamy z samochodu intensywnie. Ponadto czy nie warto dopłacić, by cieszyć się gwarancją spokoju w niezbyt korzystnej sytuacji?

Odszkodowanie z AC. Jakie czekają nas ograniczenia?

Poza zakresem ochrony znajdują się zdarzenia, które powstały na skutek naszej winy. Jeśli okaże się, że kradzież została dokonana na skutek pozostawionych przez nas kluczyków w stacyjce, z odszkodowaniem ac należy się pożegnać. Lekkomyślność nigdy bowiem nie będzie nagradzana. Tak samo ma się sytuacja z sytuacjami, do których doprowadziliśmy z powodu używek – alkoholu czy narkotyków. Każda kolizja takiego typu zwalnia ubezpieczyciela od obowiązku wypłaty.

Nie jednokrotnie przypomina się kierowcom o konieczności dokonywania regularnych badań technicznych. Ich brak także skutkuje konsekwencjami w przypadku ubieganiu się o odszkodowanie z AC. Warto pamiętać też o ważnych tablicach rejestracyjnych.

Odszkodowanie z AC nie obejmuje ponadto szkód, które powstały na skutek niewłaściwej naprawy czy konserwacji pojazdu. Dlatego też czasem warto weryfikować zaufanie warsztatu, do którego wstawiamy swój samochód. Każda, nawet najdrobniejsza usterka może doprowadzić do reakcji łańcuchowej, której nic nie powstrzyma. Kilka chwil i może dojść do poważnych zdarzeń.