Odszkodowanie z AC. Procedury

Odszkodowanie z AC. Co zrobić gdy zawiniliśmy?

odszkodowanie z acOdszkodowanie z AC. Prowadzenie samochodu, szczególnie w mieście to bardzo trudna i stresująca sztuka. Czasem popadamy w rutynę i zdarzają nam się błędy. Najgorsze jest to, że każdy błąd może mieć spore konsekwencje. Może być tak, że nieoczekiwanie podczas jazdy samochodem uszkodzimy własne auto. Od tego jest właśnie odszkodowanie z AC. Jest one dobrowolne, ale dzięki nim jesteśmy pod ochroną ubezpieczyciela w momencie, gdy na przykład podczas manewrowania na parkingu uderzymy w słupek czy murek i zniszczymy tył samochodu. Albo nie wyrobimy się na zakręcie i skasujemy komuś bramę wjazdową. Przykładów jak uszkodzić sobie samemu samochód można mnożyć. Nie ma kierowców idealnych, każdy popełnia błędy. Nawet jeżeli będzie jakaś kolizja i będziemy jej sprawcą, to ubezpieczenie OC zostanie wypłacone tylko kierowcy, który był ofiarą. Zaś my zostaniemy z niczym i… uszkodzonym samochodem, który będzie trzeba naprawić na własną rękę. Odszkodowania z AC mogą być nam wypłacone właśnie po to, byśmy mogli naprawić swój własny samochód, który z własnej winy uszkodziliśmy.

Odszkodowanie z AC. Procedura

Im szybciej zgłosimy szkodę, tym szybciej postępowanie likwidacyjne się rozpocznie, a my szybciej dostaniemy pieniądze, dlatego też nie ma co zwlekać. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, termin zgłoszenia waha się od od 24 h do 7 dni. Co najważniejsze nie pokrywa się on z czasem na zgłoszenie dla poszkodowanych z OC. Czas biegnie od momentu zgłoszenia szkody. Pamiętajmy, żę ubezpieczyciel nie ma wielkich możliwości, by zweryfikować kiedy zauważyliśmy szkodę. Dlatego jeżeli to drobne uszkodzenie, to możemy je zauważyć dopiero po kilku dniach. Nie oszukujmy się chyba nikt nie robi codziennie obchodu wokół własnego samochodu i nie sprawdza czy coś się zmieniło w jego karoserii.

Odszkodowanie z AC. Kradzież samochodu

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy ktoś ukradł nam samochód. Przede wszystkim zanim zadzwonimy do ubezpieczyciela musimy wezwać policję. Dopiero następnie należy zawiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe. To wszystko musimy wykonać w ciągu tego samego dnia. Zwłoka może spowodować, że odszkodowanie z AC zostanie wypłacone w mniejszej kwocie. Ubezpieczyciel może bowiem uznać, że zwłoka przeszkodziła w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas!

Miałeś wypadek lub kolizję? Ubiegaj się z nami o odszkodowanie.

Wojciech Sokołowski

telefon: +48 608 444 189

Tomasz Brzezina

telefon: +48 608 444 186

[email protected]