Odszkodowanie z AC – uszkodzony samochód

Odszkodowanie z AC. Nasza wina

odszkodowanie z acOdszkodowanie z AC. Jazda samochodem po mieście jest mało komfortowa i stresująca. Przede wszystkim dużo stoimy na światłach, inni kierowcy wykonują dziwne manewry, które nas irytują, a jak jeszcze się śpieszymy, to już może nastąpić kumulacja złości. Czasem też popadamy w zwyczajną rutynę i jeździmy na pamięć, zamiast skupić się na tym jak jedziemy. Konsekwencją tych wszystkich zdarzeń może być stłuczka, do której doprowadziliśmy. Wtedy procedura jest jasna. Podajemy swoje dane, nr polisy i ubezpieczyciel z naszej składki wypłaca odszkodowanie poszkodowanemu kierowcy. A co z nami? Musimy sami organizować lawetę, za nią zapłacić, a następnie lub najpierw zostawić auto u mechanika, który podejmie się naprawy – a na koniec za wszystko zapłacić z własnej kieszeni. A koszty mogą być niemiłosiernie dla naszej kieszeni. Im droższy samochód, tym więcej pieniędzy pójdzie na jego naprawę. Na szczęście istnieje ubezpieczenie AutoCasco, które chroni nas przed nami samymi. Gdy dojdzie do stłuczki z naszej winy, to samochód, który uszkodzimy także zostanie naprawiony z naszego ubezpieczenia. A my będziemy bez stresu oczekiwać na działania ubezpieczyciela.

Odszkodowanie z AC. Co robić?

Jednak możemy się zdziwić, gdy zgłosimy już szkodę i rozpocznie się postępowanie likwidacyjne. Zaproponowana kwota przez ubezpieczyciela może nas lekko zdziwić, gdyż będzie wydawać nam się niska. Często jednak poczucie winy za rozbity samochód nie pozwala nam się skarżyć, a to poważny błąd. Przede wszystkim to nie nasza wina, tylko ryzyko ubezpieczyciela, a kolizja nie może być przez niego osądzana jako z naszej winy lub czyjejś. Jeżeli mamy ubezpieczenie AC, to tylko i wyłącznie ryzyko ubezpieczyciela. Nic nas więcej nie interesuje, ani nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia, by zażądać większej kwoty, tak by pokryć naprawę samochodu i lawetę z kieszeni ubezpieczyciela, a nie własnej. A jak jeszcze doszło do uszczerbku na zdrowiu, to roszczenie powinno być jeszcze wyższe. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, termin zgłoszenia waha się od od 24 h do 7 dni. Co najważniejsze nie pokrywa się on z czasem na zgłoszenie dla poszkodowanych z OC. Czas biegnie od momentu zgłoszenia szkody.

Odszkodowanie z AC. Kradzieże też się zdarzają

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy ktoś ukradł nam samochód. Przede wszystkim zanim zadzwonimy do ubezpieczyciela musimy wezwać policję. Dopiero następnie należy zawiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe. To wszystko musimy wykonać w ciągu tego samego dnia. Zwłoka może spowodować, że odszkodowanie z AC zostanie wypłacone w mniejszej kwocie. Ubezpieczyciel może bowiem uznać, że zwłoka przeszkodziła w ustaleniu okoliczności zdarzenia.

Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do nas!

Miałeś wypadek lub kolizję? Ubiegaj się z nami o odszkodowanie.

Wojciech Sokołowski

telefon: +48 608 444 189

Tomasz Brzezina

telefon: +48 608 444 186

[email protected]

www.tbekspert.pl/odkup-odszkodowan-warszawa