Odszkodowanie z OC sprawcy

Odszkodowanie z OC sprawcy. Odpowiedzialność

Odszkodowanie z OC sprawcy. Samochód (o ile się nie psuje) może sprawiać nam przyjemność, szczególnie gdy dużo podróżujemy. Maszyna w komfortowy sposób przewozi nas z miejsca w miejsce. Jednak to my jesteśmy kierowcami i nasza działalność nie jest wolna od błędów. Dlatego by nasza odpowiedzialność była ubezpieczona od naszych niefortunnych działań, musimy posiadać ważną polisę OC. Po to by ofiara wypadku mogła liczyć na odszkodowanie. Nie może być takiej sytuacji, że ktoś spowoduje wypadek i nie zobaczy żadnych pieniędzy z odszkodowania, bo sąd zasądzi wypłatę, a kierowca, który spowodował wypadek będzie niewypłacalny. Wtedy ofiara zobaczy nie pieniądze, a figę z makiem.

Odszkodowanie z OC sprawcy. Polisa jest ciągła

Nie ma taż możliwości nie wykupienia OC. Jest to okraszone bardzo wysoką karą, liczoną w tysiącach złotych. Ubezpieczenie jest ciągłe i nie jest przypisane do konkretnej osoby, lecz do konkretnego samochodu. Czyli poruszanie się tym konkretnym pojazdem jest ubezpieczone przez daną osobę. Oczywiście na polisie mamy imię i nazwisko ubezpieczonego, ale jeżeli samochodem kieruje ktoś inny, to ubezpieczenie cały czas obowiązuje. Nawet jeżeli w samochodzie był pasażer i doszło do wypadku, to ten pasażer także ma prawo ubiegać się o odszkodowanie. I t o nie małe, bo z roku na rok sądy zasądzają coraz wyższe odszkodowania. To oczywiście dla tych, którzy nie zgadzają się na wypłatę zaproponowaną przez ubezpieczyciela, bo wbrew pozorom, ten kto się nie sądzi traci pieniądze. Dużo pieniędzy.

Odszkodowanie z OC – zaniżone odszkodowanie

Odszkodowanie z OC sprawcy. Wszystko dlatego, że ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania. A to dlatego, że nie opłaca im się wypłacać realnych kwot. Bowiem nie każdy ma ochotę na sądzenie się i długie czekanie na pieniądze. To bezlitośnie wykorzystuje ubezpieczyciel, który szuka zysku gdzie tylko się da. Jest na szczęście także rozwiązanie dla tych, co nie chcą się sądzić, ale nie chcą odpuścić ubezpieczycielowi – taki stan pośredni. Jest to mianowicie odkup odszkodowań – TB Ekspert. Bowiem odszkodowanie OC sprawcy wypadku zanim zostanie wypłacone, może być zanegowane, a całe roszczenie sprzedane.