Odszkodowanie z OC – czy warto walczyć?

odszkodowanie z ocOdszkodowanie z OC. Ten tekst przekaże Wam czy warto walczyć o wyższe odszkodowanie. Mówiąc krótko – i tak i nie. Przedstawimy za i przeciw takiemu rozwiązaniu. Zaczynając od początku – mamy kolizję bądź wypadek. Należy nam się bezwzględnie odszkodowanie z OC sprawcy tego zdarzenia. Chyba, że sami spowodowaliśmy kłopoty, to wtedy uratuje nas tylko Autocasco. Jednak załóżmy, że mamy do czynienia z najbardziej klasyczną sytuacją. Doszło do kolizji bądź wypadku i mamy zniszczony samochód i ewentualnie przy wypadku sami ucierpieliśmy. Mamy wszelkie dokumenty, zwracamy się wówczas do ubezpieczyciela, by ten zlikwidował szkodę. Ten wkrótce przysyła swojego pracownika, by oszacować z jak dużą stratą mamy do czynienia. Po wszystkim dostajemy wycenę i wtedy mamy do wyboru trzy rozwiązania. Pierwsza opcja – przyjąć odszkodowanie tak jak jest, druga opcja to walczyć o wyższe odszkodowanie, zaś trzecia opcja to odkup odszkodowań, o którym przeczytacie więcej tutaj:

Odszkodowanie z OC. Odbiór odszkodowania

Odszkodowanie z OC. Wybór pierwszego wariantu, czyli odbiór odszkodowania to najgorszy z możliwych wariantów, bowiem z góry skazujemy się na niskie pieniądze. Niestety, nagminną i naganną praktyką jest zaniżanie odszkodowań przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dwa najpopularniejsze sposoby to zaniżona wycena godzin roboczych mechanika, zaś druga zaniżona wycena części samochodowych – bowiem brana jest cena zamienników, zamiast oryginalnych części. Dlatego też może dojść do sytuacji, że dostaniemy odszkodowanie niższe niż zapłaciliśmy za naprawę samochodu. Nie jest to niestety odosobniony przypadek, a nagminna praktyka. Dlatego też odbiór odszkodowania bez żadnej walki to najgorszy z możliwych pomysłów.

Odszkodowanie z OC. Walka o większą kasę

To że należy nam się większe odszkodowanie, to nie ulega wątpliwości. Jednakże żeby je wywalczyć najczęściej trzeba stoczyć batalię w sądzie. Jak wiemy postępowania sądowe trwają koszmarnie długo i doczekamy się w pewnym momencie wyższych pieniędzy, jednak poczekamy na wypłatę naprawdę długo. Jeżeli komuś nie zależy na czasie, a walczy o zwykłą sprawiedliwość i o wyższe pieniądze np. po roku czy dwóch, to takie rozwiązanie dla niego będzie dobre. Przede wszystkim nie straci pieniędzy, a dodatkowo będzie mógł poczuć sprawiedliwe odszkodowanie.

Odszkodowanie z OC. Odkup odszkodowań

Trzeci i  najlepszy sposób do odkup odszkodowań. Bowiem odszkodowanie z oc będzie zaniżone, zaś jeżeli sprzedamy roszczenie, to pieniądze otrzymamy natychmiast w gotówce i będzie to kwota niepodlegająca zwrotowi. Zaś nasze roszczenie posłuży do walki o te odszkodowanie. Dzięki temu dostaniemy dużo wyższe pieniądze za odszkodowanie natychmiast gotówką, a problem walki o pieniądze pozostanie u tego, który roszczenie kupił. Nasza kancelaria Tb Ekspert zajmuje się odkupem odszkodowań. Serdecznie zapraszamy do współpracy.